Ndërlidhjet

Rusi: Tërmet në gadishullin Kamçatka


Ilusrim

Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.6 shkallë e ka goditur mbrëmë vonë gadishullin Kamçatka të Rusisë në Paqësor, ka njoftuar Vëzhgimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Megjithatë, nuk ka ekzistuar rreziku i cunamit në Paqësor nga ky tërmet, ka thënë Qendra e Alarmit për Cunami në Paqësor.

Tërmeti ka goditur në thellësi prej 30 kilometrash dhe se lëkundja e perceptuar në gadishull ishte e lehtë dhe nuk priten dëme, ka njofutar në faqen e saj në Internet, Vëzhgimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

XS
SM
MD
LG