Ndërlidhjet

Beograd: E aktivizoi bombën brenda një furre dhe u vra


Pamje e një pjese të Beogradit

Autoritetet e Serbisë thonë se një person sot e ka aktivizuar një granatë dore brenda një furre në qendër të Beogradit dhe është vrarë.

Nuk është raportuar për viktima të tjera nga ky rast.

Dëshmitarët thanë se ky person i kishte detyruar të gjithë njerëzit që ishin brenda furrës, të largoheshin nga ajo dhe pastaj e ka aktivizuar granatën.

Policia tha se po zhvillon hetime për motivet e këtij sulmi me bombë.

Sipas mediave lokale, pronar i kësaj furre është Bratisllav Petkoviq, ish-ministër i kulturës dhe ish-këshilltar i presidentit, Tomisllav Nikolliq.

XS
SM
MD
LG