Ndërlidhjet

Shpërthime në aeroportin e Brukselit


Ilustrim

Raportohet nga Belgjika se sot kanë ndodhur dy shpërthime në zemër të aeroportit të Brukselit.

Mediet belge raportojnë për disa njerëz të lënduar.

Shkaqet e shpërthimeve janë ende të paqarta. Sky News nga Londra thotë se shpërthimet kanë ndodhur në hollet e nisjeve dhe citojnë raportet se kjo ka ndodhur në zonën e American Airlines.

Gjithashtu njoftohet se trafiku hekurudhor për në aeroport është ndërprerë.

XS
SM
MD
LG