Ndërlidhjet

Jahjaga shprehet e tronditur nga sulmet në Bruksel


Bruksel, 22 mars 2016.

Presidentja në largim e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se është e tronditur nga "sulmet e sotme barbare në zemër të Evropës, në Bruksel", që kanë lënë shumë të vdekur e të lënduar.

"Me zemër dhe mendje jemi me banorët e Brukselit, me familjet e viktimave dhe të të gjithë atyre që sot u vunë në shënjestër të grupeve terroriste, që duan të mbjellin frikë gjithandej Evropës, duke sulmuar vlerat dhe virtytet e shoqërisë dhe demokracisë evropiane", ka shkruar Jahjaga në rrjetin social Facebook.

Për zhvillimet e sotme në Bruksel, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG