Ndërlidhjet

Deputetja Donika Kadaj-Bujupi jep dorëheqje nga AAK


Donika Kadaj Bujupi

Anëtarja e Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj Bujupi, njëherësh shefe e Grupit Parlamentar, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti politike. Vendimin për dorëheqje e ka kumtuar vet, deputetja Kadaj-Bujupi.

Ndërkaq në sqarimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thuhet se vendimi i Donika Kadaj-Bujupi, që të mos jetë më pjesë e AAK-së, është vendim që i përketë vetëm asaj dhe asryeve të saj.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, shpreh keqardhje për këtë vendim të Zonjës Kadaj-Bujupi, dhe asaj i shpreh mirënjohje për kontributin e deritashëm në AAK dhe në Kuvendin e Kosovës, si deputete e AAK-së, duke i dëshiruar suksese në rrugëtimin dhe në zgjedhjen e saj”, thuhet në qëndrimin e AAK-së.

XS
SM
MD
LG