Ndërlidhjet

Ish-ministri kanadez vdes në rrëzimin e aeroplanit


Ilustrim

Shtatë persona kanë vdekur pasi një aeroplan i vogël privat është rrëzuar në lindje të provincës Kuebek, në Kanada.

Ish-ministri i Transportit të Kanadasë, Jean Lapierre, dhe anëtarë të familjes së tij janë në mesin e viktimave.

Autoritetet kanë thënë se aeroplani është rrëzuar për shkak të erërave të forta dhe borës.

Paraprakisht, Qendra e Mjedisit thuhet se ka lëshuar alarm për motin e ligë.

Bordi për Sigurinë e Transportit në Kanada ka thënë se është duke e hetuar aksidentin.

XS
SM
MD
LG