Ndërlidhjet

Disa të lënduar nga një shpërthim në Turqi


Ilustrim

Zyrtarët turq thonë se një automjet i paketuar me eksplozivë u përplas në një stacion të policisë në juglindje të vendit, duke lënë të lënduar disa njerëz, në atë që media shtetërore e quajti sulm ‘terrorist’ të militantëve kurdë.

Agjencia e lajmve Anadolu tha se ‘terroristët’, që kanë lidhje me Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit, kanë qenë bartës së sulmit me bombë gjatë ditës së djeshme, në qytetin Hani, duke lënë disa persona të lënduar, të cilët u dërguan menjëherë në spital.

Agjencia e lajmee Reuters ka cituar disa burime të kenë thënë se një ushtar është vrarë dhe 20 të tjerë janë lënduar, si pasojë e sulmit.

XS
SM
MD
LG