Ndërlidhjet

Mësuesi pa duar


Kur Abdul Qadir Mujrim ka humbur të dyja duart e tij në një aksident në punë, ai ka shfrytëzuar mundësinë për të transformuar jetën e tij. Fshati i tij në provincën Baluçistan të Pakistanit nuk ka pasur shkollë dhe Mujrim ka krijuar një të tillë. Në të njëjtën kohë ka vazhduar edhe dashurinë për poezinë duke shkruar disa libra.

XS
SM
MD
LG