Ndërlidhjet

Salla e sulmeve të Parisit hapet në nëntor


Lule të vendosura para sallës së koncerteve Bataclan të Parisit, në nder të viktimave

Salla e koncerteve në Paris, në të cilën u vranë 90 njerëz në muajin nëntor të vitit të kaluar, nga sulmet terroriste, pritet të hapet në muajin nëntor të këtij viti.

Lajmin e konfirmuan sot menaxherët e sallës, të cilët thanë se salla do të hapet me një seri koncertesh.

Këngëtari britanik Pete Doherty dhe ylli nga Senegali, Youssou N'Dour, bashkë me bendin e tij, pritet të mbajnë koncerte në këtë sallë më 16, respektivisht me 18 nëntor, transmeton agjencia e lajmeve, AFP.

XS
SM
MD
LG