Ndërlidhjet

Serbi: Arrestohen gjashtë vetë të dyshuar për trafikim të migrantëve


Migrantët duke ecur përgjatë kufirit me tela me gjemba të Hungarisë me Serbinë

Policia e Serbisë thotë se i ka arrestuar gjashtë vetë të dyshuar për trafikim të migrantëve nëpër kufirin e Hungarisë dhe në vendet e tjera të Bashkimit Evropian.

Policia ka njoftuar sot se të dyshuarit u kishin marrë migrantëve deri në 1200 euro për kalim ilegal.

Sipas policisë, migrantët ishin nga Kosova dhe vendet afrikane dhe aziatike.

XS
SM
MD
LG