Ndërlidhjet

Rama, takim me Obamën në Shtëpinë e Bardhë


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zhvilloi sot (të enjten) një takim në Shtëpinë e Bardhë me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, dhe nënpresidentin Joe Biden. Në mbyllje të bisedimeve, kryeministri Rama u ndal dhe dha përshtypjet e tij në një intervistë për Zërin e Amerikës, ku theksoi se takimi kishte nënvizuar partneritetin e rëndësishëm mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara. (Autore: Keida Kostreci / Ky material u publikua fillimisht në​ VOA Shqip)

XS
SM
MD
LG