Ndërlidhjet

Visar Ymeri sërish shoqërohet nga policia për në gjykatë 


Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është shoqëruar sot sërish nga policia për në Gjykatë, pasi që nuk i është përgjigjur vullnetarisht thirrjes për paraqitje në seancë gjyqësore.

Bëhet fjalë për rastin e incidentit në Kuvendin e Kosovës të datës 28 qershor të vitit 2012.

Aty ishin përfshirë deputetët e Vetëvendosjes, Visar Ymeri, Rexhep Selimi, ish-deputeti Florin Krasniqi dhe shoferi Besart Bujupi, të cilët sipas deputetit të PDK-së Bekim Haxhiu e kanë sulmuar atë me qëllim të shkaktimit të lëndimeve trupore.

Nga personat e përfshirë në këtë incident, mungon ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, i cili ndodhet jashtë Kosovës, andaj ndaj tij është paralajmëruar procedurë e veçantë.

XS
SM
MD
LG