Ndërlidhjet

Artistit Prince i thuhet lamtumira e fundit


Ilustrim

Trupi i artistit amerikan Prince është djegurnë një ceremoni të vogël e private në Minneapolis të SHBA-ve.

Një ceremoni përkujtimore private është ndjekur nga familjarët dhe miqtë e ngushtë të Prince, në Paisley Park, e cila ishta shtëpia e muzicientit për disa dekada.

Artisti i gjet i pavetëdijshëmnë një ashensor të shtëpisë së tij më 21 prill dhe u shpall i vdekur disa orë më vonë.

Vdekja e Prince mbetet ende e panjohur dhe rezultatet e autopsisë do të marrin kohë të paktën katër javë.

XS
SM
MD
LG