Ndërlidhjet

Ilir Deda jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje


Ilir Deda

Ilir Deda, deputet i deritashëm i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti politike. Dorëheqjen, Deda e ka bërë publike përmes një konference për media në selinë e partisë, ku ishte i pranishëm edhe sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, i cili ka falënderuar Dedën për kontributin që ka dhënë deri më tani në këtë subjekt politik.

Deputeti Ilir Deda, i cili tash e tutje vazhdon si i pavarur, ka paralajmëruar se në një të ardhme prej pak muajsh, do të angazhohet në një organizim të ri politik në Kosovë. Tërheqjen nga Vetëvendosja, Deda e ka arsyetuar me faktin që ai dhe partia kanë dallime konceptuale.

Kurse Molliqaj ka thënë se “ne po ndahemi, kushtimisht, por jemi bashkë kundër regjimit aktual”.

XS
SM
MD
LG