Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Vazhdojnë sulmet ajrore në Aleppo, njoftohet për më shumë viktima


Aleppo, Siri, 29 prill 2016

Forcat qeveritare siriane kanë vazhduar sulmet ajrore në lagjet e kontrolluara nga rebelët në qytetin verior të Aleppos, ka njoftuar Observatori sirian për të Drejta të Njeriut.

Ky grup, me bazë në Britani të Madhe, tha se 20 sulme të ndara ajrore kanë pasur cak këtë qytet, dhe kanë vrarë të paktën pesë njerëz.

Sidoqoftë, një armëpushim i përkohshëm u bë i ditur dje nga ushtria siriane, dhe ai po mbahet në provincën Lataka dhe në periferi të Damaskut.

Aleppo është përjashtuar nga ky armëpushim i përkohëshëm.

Për më shumë hollësi rreth këtij armëpushimi, kliko më poshtë:

Armëpushimi i ri për Sirinë po zbatohet pjesshëm, por jo në Aleppo

XS
SM
MD
LG