Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Mogherini viziton sot Kosovën


Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, qëndron sot në Prishtinë.

Mogherini pritet të flasë në një seacnë solemne të Kuvendit të Kosovës.

Vizita e saj vjen një ditë pasi Komisioni Evropian i ka propozuar Këshillit të Bashkimit Evropian dhe Parlamentit Evropian heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës.

Me këtë propozim, Kosova do të vendoset në listën e vendeve që mund të lëvizin lirshëm në zonën Schengen.

Lexoni edhe këtë:

Avramopoulos: Të forcohet lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

XS
SM
MD
LG