Ndërlidhjet

Majlinda Kelmendi, fituese e çmimit të Evropës


Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë, për herë të parë ka ndarë çmimin "European Award", i cili iu nda në mesin e gjashtë të nominuarve, kampiones së xhudos Majlinda Kelmendi. Xhudistja Kelmendi me përfaqësimin dhe sukseset e saj jashtë vendit, po cilësohet si ambasadorja më e mirë e Kosovës.

XS
SM
MD
LG