Ndërlidhjet

Nga një shpërthim në Stamboll, katër të lënduar


Ilustrim

Nga shpërthimi i një bombe gjatë natës në distriktin Maltepe të Stambollit kanë mbetur të lënduar katër njerëz, raporton sot agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu.

Sipas raportimit, njerëzit janë lënduar nga pjesët e metalit të pajisjes që ishte vendosur nën një mbikalim të një autorruge.

Ende nuk është e qartë se në çfarë gjendje janë të lënduarit dhe se kush e ka vendosur aty eksplozivin, njofton Reuters.

XS
SM
MD
LG