Ndërlidhjet

Enver Sekiraça dënohet me 37 vjet burgim 


Ilustrim

Enver Sekiraça, është shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për nxitje të vrasjes së policit Triumf Rizës.

Sekiraça është dënuar me 37 vjet burgim.

Enver Sekiraça është shpallur fajtor në dy akuzat për shtytje të vrasjes dhe detyrim, ndërsa është shpallur i pafajshëm në pikën e akuzës për dhunim.

Polici Triumf Riza ishte vrarë në gusht të 2007 në një rrugë të Prishtinës.

XS
SM
MD
LG