Ndërlidhjet

Cikloni në Bangladesh: 24 të vrarë, gjysmë milioni të zhvendosur


Ilustrim

Cikloni Roanu ka goditur zonat bregdetare të Bangladeshit, duke detyruar gjysmë milioni njerëz të largohen nga shtëpitë dhe duke lënë së paku 24 veta të vrarë.

Ai ka zbarkuar të shtunën dhe ka shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu.

Stuhia sot është dobësuar, pro reshjet e furishme të shiut vazhdojnë.

Disa porte janë mbyllur dhe linjat e energjisë kanë rënë në gjithë vendin.

Në mesin e të vrarëve janë një nënë dhe vajza e saj, të cilat kanë pësuar nga rrëshqitja e dheut në qarkun Çitagong.

XS
SM
MD
LG