Ndërlidhjet

Këtë javë, takimi i tretë i qeverive të Kosovës e Shqipërisë


Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa (djathtas) dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama - foto arkivi

Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje të përbashkët me Qeverinë e Shqipërisë të premten, më 3 qershor.

Lajmi i konfirmuar edhe nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, thotë se të dyja qeveritë do të mbajnë mbledhje të përbashkët për herë të tretë në kryeqytetin e Kosovës.

Për herë të parë, kjo mbledhje është mbajtur në vitin 2014 në Prizren, ndërsa herën e dytë në Tiranë, një vit më vonë.

Qëllim i këtyre takimve është forcimi i bashkëpunimit midis dy vendeve në fushën e ekonomisë, arsimit e të tjera.

XS
SM
MD
LG