Ndërlidhjet

Thaçi sot në Sofje, mban fjalim në SEECP


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, krahas liderëve të tjerë të Ballkanit, po merr pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që po zhvillon punimet në kryeqytetin bullgar, Sofje.

Lajmi i konfirmuar nga zyra e Presidentit thotë se Thaçi do të mbaj fjalim në sesionin plenar të këtij samiti të titulluar: “Samiti i Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore – çelës i bashkëpunimit rajonal për 20 vite”.

Presidenti i Kosovës do të flas me theks të veçantë për fqinjësinë e mirë dhe integrimin e shteteve të rajonit në Bashkimin Evropian.

Presidenti i Kosovës gjithashtu do të zhvillojë takim bilateral me homologun e tij bullgar, Rosen Pevneliev.

XS
SM
MD
LG