Ndërlidhjet

Stuhi shkatërruese në Pakistan


Stuhi shkatërruese në Pakistan
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Një stuhi vdekjeprurëse ka rrëzuar drunjtë dhe ka shkatërruar vetura në kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad, dhe disa pjesë të tjera të vendit. Zyrtarët thanë sot se si pasojë e stuhisë kanë vdekur të paktën 15 njerëz dhe më shumë se 130 të tjerë janë plagosur. Zyra meteorologjike tha se erërat e fuqishme kanë arritur shpejtësinë deri në 130 kilometër në orë në Islamabad dhe 148 kilometër në orë në qytetin e afërt të Ravalpindit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG