Ndërlidhjet

I jepet lamtumira e fundit Muhammad Alisë


Kentaki, SHBA

Mijëra njerëz i kanë dhënë të premten lamtumirën e fundit legjendës së boksit, Muhammad Ali.

Të mbledhurit në Luizvill të Kentakit kanë brohoritur “Ali, Ali” dhe kanë mbajtur fotografinë e tij në duar.

Muhammad Ali ka vdekur të premten e kaluar në moshën 74-vjeçare.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se bota ka humbur një ikonë.

Muhammed Ali, i cili është konvertuar në mysliman, është varrosur me rite islame.

Në varrim kanë marrë pjesë personalitete të larta, ashtu si dhe pëfaqësues të feve të ndryshme.

XS
SM
MD
LG