Ndërlidhjet

EURO 2016: Polonia e mposht Irlanden Veriore


Ilustrim

Goli i polakut Arkadiusz Milik i dha fitoren kombëtares së Polonisë në përballjen me ekipin e Irlandes Veriore.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin Allianz Riviera të Nicës në Francë përfundoj me rezultatin, 1:0 për Poloninë.

Pjesa e parë e ndeshjës në kuadër të kampionatit evropian të futbollit, Euro 2016 përfundoj me rezultat të bardhë, 0:0, ndërsa goli i vetëm u shënua në minutën e 51-të.

Më herët gjatë ditës, Kroacia e mposhti Turqinë me rezultat 1:0, ndërsa brenda pak minutave do të filloj loja në mes të Gjermanisë dhe Ukrainës.

XS
SM
MD
LG