Ndërlidhjet

Siri: Vriten 70 luftetarë në Alepo


Ilustrim

Së paku 70 luftetarë janë vrarë në më pak se 24 orë përgjatë luftimeve të ashpra në mes të forcave pro qeveritare, xhihadistëve dhe rebelëve në krahinën siriane të Alepos, raporton agjencia franceze e lajmeve, AFP.

Të dhënat e mësipërme janë marrë nga Observatoriumi Sirian për të Drejtat e Njeriut me seli në Londër.

Forcat pro qeveritare, të përkrahura edhe nga sulmet ajrore të Rusisë, i kanë rimarrë nën kontroll dy fshatra në pjesën jugperëndimore të Alepos, pasi i kishin humbur ato disa orë më herët.

XS
SM
MD
LG