Ndërlidhjet

Vdesin pesë turistë sllovakë në Serbi


Serbi - foto arkivi

Pesë turistë sllovakë kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Serbi.

Autobosi me të cilin udhëtonin, ka dalë nga rruga dhe është rrëzuar, raporton televizioni shtetëror serb.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Beograd-Nish.

Autobusi me 29 pasagjerë dhe dy shoferë ka qenë duke u kthyer në Sllovaki nga ishulli Korfuz i Greqisë.

Shkaku i aksidentit nuk është ende i qartë.

XS
SM
MD
LG