Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Kinë: Nga stuhia – 98 vetë e humbën jetën


Ilustrim

Nga një stuhi e fuqishme në pjesën lindore të Kinës, janë vrarë 98 vetë dhe janë plagosur qindra të tjerë.

Janë dëmtuar linjat e rrymës elektrike, janë përmbysur makinat dhe janë shkatërruar kulmet e shtëpive dhe të bizneseve.

Kjo stuhi, së bashku me tornadon, e ka goditur dje rajonin afër qytetit Jançeng, që është në veri të Shangajit.

Agjencitë kineze të lajmeve raportuan se erërat kishin arritur shpejtësinë prej 78 milash në orë.

XS
SM
MD
LG