Ndërlidhjet

Vdiq kitaristi i Elvis Presely, Scotty Moore


Ilustrim

Kitaristi pioner i muzikës rok, Scotty Moore, i njohur më shumë si pjesëtar i grupit që e udhëhiqte Elvis Presely, ka vdekur të martën në moshën 84 vjeçare, raporton Reuters.

Moore, i cili i ka rënë kitares edhe në hitin e Presley, “That’s All Right” por edhe në këngët po aq të njohura si “Heartbreak Hotel” dhe “Hound Dog” ka vdekur në Nashville, disa muaj pasi është ankuar për probleme shëndetësore.

XS
SM
MD
LG