Ndërlidhjet

Dhjetëra të vrarë nga sulmet në Afganistan


Vendi ku ka ndodhur sulmi, 30 qershor 2016.

Dy kamikazë talibanë kanë sulmuar autobusët që bartnin kadetë të policisë pranë kryeqytetit të Afganistanit, Kabul.

Sipas disa njoftimeve, së paku 30 veta janë vrarë dhe 40 janë plagosur.

Autobusët po ktheheshin në Kabul nga një qendër trajnimi në provincën Vardak.

Talibanët kanë marrë përgjegjësinë përmes një emaili dërguar mediave.

XS
SM
MD
LG