Ndërlidhjet

Thaçi u uron myslimanëve Festën e Bajramit


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Fitër Bajramit.

"Në këtë festë, e cila vjen pas agjërimit të muajit të bekuar të Ramazanit, ne ndajmë me njëri-tjetrin vlerat e sakrificës, solidaritetit, devotshmërisë dhe unitetit".

"Paqe, mirëqenie dhe shumë gëzime në familjet tuaja", thuhet në urimin e presidentit Thaçi.

XS
SM
MD
LG