Ndërlidhjet

Dhjetë të vdekur nga përplasja e dy trenave në Itali


Ilustrim

Dhjetë persona janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur nga përplasja kokë më kokë e dy trenave të pasagjerëve në jug të Italisë.

Aksidenti ka ndodhur në mes të qyteteve Bari dhe Barleta.

Shërbimet emergjente po bëjnë përpjekje të nxjerrin pasagjerët e bllokuar në rrënoja.

“Mendoj se ka shumë të vdekur”, tha komandanti i policisë lokale, Riccardo Zingaro, për televizionin Rai.

XS
SM
MD
LG