Ndërlidhjet

Fotogaleri: Sulmi në Nicë

Dhjetëra veta humbën jetën në Nicë të Francës, të enjten në mbrëmje, kur një kamion goditi turmën që po ndiqte fishekzjarrët me rastin e festës kombëtare franceze. Televizioni lokal francez iTELE citoi zyrën e prokurorit publik lokal të jetë thënë se të paktën 60 veta kanë humbur jetën dhe mbi 100 janë plagosur.

XS
SM
MD
LG