Ndërlidhjet

Veseli: Përgëzim për institucionet e Turqisë për kthimin e rendit


Pamje nga një pjesë e Prishtinës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka përgëzuar institucionet e Turqisë për kthimin e rendit dhe ligjit.

Ai në rrjetin social Facebook, ka shkruar se “me shqetësim të thellë kemi ndjekur ngjarjet në Turqi, ku dhjetëra qytetarë mbetën të vdekur dhe të plagosur. Përgëzojmë Kuvendin e madh popullor dhe institucionet e Republikës së Turqisë për kthimin e rendit dhe ligjit, të cilat burojnë nga vota e popullit, duke ofruar konsideratën më të lartë të miqësisë dhe bashkëpunimit ndërshtetëror.”

XS
SM
MD
LG