Ndërlidhjet

Vriten 3 persona në Britani, nuk dyshohet për tërrorizëm


Ilustrim

Policia britanike ka thënë se tre persona, përfshirë edhe autorin e dyshuar të sulmit janë vrarë në një incident në Anglinë qëndrore, duke shtuar nuk ka shenja që fjala është për vepër terrorizmi.

Policia përmes një komunikate ka thënë se sulmi ka ndodhur në afërsi të një pishine në Lincolnshire më 19 korrik.

“Nuk ka shenja se ky është një incident që ka lidhje me terrorizëm dhe se asnjë e shtënë nuk është bërë nga policia. Ne kërkojmë nga banorët që të rrijnë larg nga zona ku ka ndodhur rasti gjatë kësaj kohe”, thuhet në komunikatë.

Nuk janë dhënë detaje të tjera.

XS
SM
MD
LG