Ndërlidhjet

Video

Tahiri: Serbia nuk mund të integrohet në BE pa njohjen e Kosovës


Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, në një intervistë me Radion Evropa e Lirë, tha se "më shumë që Kosova dhe Serbia t’i afrohen BE-së njohja reciproke ndërmjet dy vendeve do të ndodh”. Ministrja Tahiri tha se Serbia duhet të heqë Kosovën nga preambula e Kushteutës së saj sepse fqinjësia e mirë nuk mund të ndodh me një Kushtetutë kundërthënëse.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG