Ndërlidhjet

Papa Françesku rrëzohet në Poloni


Papa Françesku është rrëzuar sot, pasi është penguar në shkallë, gjatë vizitës së tij në Poloni, por shpejtë është ngritur në këmbë, pa ndonjë lëndim. Papa 79 vjeçar fillimisht është penguar në shkallë, pastaj është rrëzuar para shumë kamerave dhe mijëra të pranishmëve në meshë. Zëdhënësi i Vatikanit, Greg Burke, i tha AFP-së se “Papa është mirë”, pasi Papa Françesku mbajti një predikim gjatë meshës në manastirin Jasna Gora në Czestochowa, në jug të Polonisë. REUTERS

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG