Ndërlidhjet

Fillon gara e parë e Olimpiadës së Rios 


Ilustrim

Sporti i parë i Lojërave Olimpike në Rio që ka filluar garat sot, dy ditë para hapjes zyrtare të Olimpiadës është turneu i futbollit për femra, ndeshje që po zhvillohet në një stadium pothuajse të zbrazët.

Duke pasur edhe 48 orë para nisjes formale të Olimpiadës, ekipet e futbollit të femrave nga Suedia dhe Afrika Jugore janë përballur në stadiumin olimpik të Rios

Përballje e futbollisteve nga këto dy shtete ka nisur me pak ulëse të zëna në stadiumin që ka kapacitet prej 60 mijë ulseve.

XS
SM
MD
LG