Ndërlidhjet

Londër: Vritet një grua me thikë, dyshohet për terrorizëm 


Zona e Londres ku u vra një grua pasi u sulmua me thikë

Një grua është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi me thikë në qendër të Londrës, sulm ky që sipas policisë mund të ketë lidhje me terrorizëm.

Një 19 vjeçar është arrestuar në vendin e ngjarjes pak para mesnatës më 3 gusht në “Russell Square” në zemër të qytetit.

“Terrorizmi është një nga fushat që po mundojmë ta verifikojmë” ka thënë policia e Londres më 4 gusht.

Policia më vonë tha se “të dhënat e para tregojnë që shëndeti mendor mund të jetë një faktor i rëndësishëm”, edhepse sërish nuk e kanë përjashtuar terrorizmin.

Gruaja është trajtuar nga shërbimi mjekësor i emergjencës, por më pas është deklaruar e vdekur. Nuk janë dhënë detaje rreth gjendjes së të plagosurve.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar njësi të shumta policore, zonë kjo ku gjendet Muzeu Britanik dhe Universiteti i Londres.

XS
SM
MD
LG