Ndërlidhjet

Ryan mbështet Donald Trump edhe pas refuzimit ndaj tij


Udhëheqësi i Përfaqësuesëve të Shtëpisë së Bardhë, Paul Ryan, ka riafirmuar mbështetjen e tij ndaj kandidatit amerikan për president Donald Trump, në komentet e para të tij pas refuzimit të nominimit të Ryan nëzgjedhjen e kandidatëve të Republikanëve.

"Ai i ka fituar delegatët. Ai e ka fituar shumë fer, është kaq e thjeshtë", tha Ryan në një intervistë.

Ryan "mbuloi" refuzimin e nomimit të tij nga Trump duke thënë se " I vetmi nomimin që dua është nga kolegët e mi, dhe ky është fokusi im".

Ryan do përballet me sfiduesin konzervativ, Paul Nehlen,të marten. Trump ka shokuar liderët republikanë, kur ka refuzuar mbështetjen e tij ndaj Ryan.

Ai, ka qenë mjaft kritik ndaj sulmeve të Trumpit për qiftin që humbi djalin në Irak, të cilët u paraqitën në Konventën e Demokratëve duke kritikuar Trumpin.

XS
SM
MD
LG