Ndërlidhjet

Trump krijon ekipin e këshilltarëve për ekonomi


Donald Trump ka krijuar ekipin e këshilltarëve ekonomik, një grup që përbën njerëz të gatshëm të ndihmojnë kampanjën e tij zgjedhore.

Grupi përfshinë John Paulson, miliarder amerikan, Tom Barrack, investitor i patundshmërisë dhe mik i afërt i Trump, si dhe Steven Mnuchin, investitor nga Nju Jorku.

Njoftimi i Trump për ekipin e tij vjen pasi qeveria raportoi se është rritur numri i punësimeve në Amerikë.

Ndryshe, Trump është kundërkandidati i të nominuares demokrate Hillary Clinton për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Fushata zgjedhore mes tyre është mjaft e ashpër.

XS
SM
MD
LG