Ndërlidhjet

Trump viziton Meksikën


Donald Trump

Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, viziton sot Meksikën.

Trump ka shkruar në Twitter se do të takojë presidentin meksikan, Enrique Pena Nieto, i cili ka ftuar edhe atë, edhe kandidaten demokrate për presidente, Hillary Clinton.

Pena Nieto ka thënë se dialogu “do të ndihmojë në mbrojtjen e meksikanëve kudo që janë”.

Trump ka kritikuar migrantët meksikanë gjatë fushatës së tij dhe është zotuar se do të ndërtojë mur në kufirin SHBA-Meksikë.

Trump po ashtu ka paralajmëruar për sonte një fjalim të madh për migracionin e paligjshëm.

XS
SM
MD
LG