Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Oklahoma goditet nga një tërmet i fuqishëm


Ilustrim

Një tërmet i fuqishëm prej 5.6 ballësh ka goditur në orën 7: 00 sipas kohës lokale, Oklahoman, njofton Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve.

Nga ky tërmet nuk është raportuar menjëherë për dëme të mëdha.

Dridhjet e tokës janë dëgjuar edhe në Nebraska dhe Teksas.

Tëmeti i sotëm ishte rreth 9 milje në veriperëndim të Pawnee, Oklahoma.

Më herët gjatë kësaj jave, rreth 70 milje në verilindje të Oklahoma City, ndodhi një tërmet në shkallë prej 3.2 ballësh.

XS
SM
MD
LG