Ndërlidhjet

Gjergji: "E varfëra e botës që e ndihmoi më së shumti botën"


Të dielën e 4 shtatorit, në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, po mbahet ceremonia e shenjtërimit të Nënës Terezë murgeshës që tërë jetën e saj ia përkushtoi ndihmës për të varfrit në Indi. Vikari Gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Lush Gjergji, tha se shenjtërimi i Nënës Terezë, është kurorëzimi i një jete dhe veprimtarie të madhe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG