Ndërlidhjet

Takim i presidentëve Obama dhe Putin


Barack Obama (djathtas) përshëndetet me Vladimir Putinin para takimit të tyre në Hangzhou të Kinës

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin, janë takuar në samitin G20, i cili po mbahet në Kinë.

Zyrtarët amerikanë thanë sot se detajet e këtij takimi do të publikohen më vonë gjatë ditës.

Çështje që me gjasë janë trajtuar në këtë takim ishin Siria dhe Ukraina.

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim lidhur me rritjen e tensioneve ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës.

XS
SM
MD
LG