Ndërlidhjet

Futboll: Shqipëria – Maqedonia 2:1


Pamje nga ndeshja Shqipëria - Maqedonia e zhvilluar në Shkodër

Kombëtarja e Shqipërisë e mundi sot Maqedoninë me rezultat 2:1, në ndeshjen e xhiros së parë të Grupit G kualifikues për Kampionatin Botëror të Futbollit në vitin 2018.

Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë, që zhvillohej në Shkodër, mbrëmë ishte ndërprerë kur rezultati ishte 1:1, për shkak të reshjeve të mëdha, 15 minuta para përfundumit të rregullt të duelit.

Sot ndeshja vazhdoi për 15 minutat e mbetur dhe Shqipëria ia doli të shënoj gol në minutën e 89-të.

XS
SM
MD
LG