Ndërlidhjet

Shkup: Dy dridhje të tokës, ekspertët thonë se nuk ka vend për panik


Pamje nga një pjesë e Shkupit

Në Shkup sot në mëngjes janë hetuar dy tërmete.

Sipas Qendrës evopiane të Mesdheut, intensiteti i tyre ishte 4.4 dhe 2.8 shkallë, por Observatori sizmik i Fakultetit matematiko-natyror në Shkup ka kumtuar se dridhja më e fortë ishte me intensitet 3.9 shkallë.

Dridhjet janë hetuar në mëngjes në orën 6.58 dhe 6.59, tre kilometra në verilindje të Shkupit, raporton agjencia Beta.

Mediat lokale kanë raportuar se këto dridhje e kanë shqetësuar popullatën, por ekspertët e sizmologjisë thonë se nuk ka vend për panik.

XS
SM
MD
LG