Ndërlidhjet

Clinton thotë se ndihet më mirë


Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillary Clinton

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton ka konfirmuar se ka pasur “marramendje” dhe ka humbur drejtpeshimin gjatë ceremonisë përkujtimore për sulmet e 11 shtatorit, por ka thënë se menjëherë është ndjerë më mirë.

Clinton ka lënë këtë ceremoni që po zhvillohej në Nju Jork dhe në një video postuar në rrjetet sociale është parë se ajo është ndihmuar nga ndihmësit e saj për tu futur në furgon.

“Mu morrën mendët dhe e kam humbur drejtpeshimin për një minutë por pasi hyra në furgon dhe u freksova, konsumova ujë, menjëherë u ndjeva më mirë”, ka thënë Clinton në një intervistë për CNN më 12 shtator.

Pas një dite pushim, Clinton thotë se “ndihem shumë më mirë dhe sigurisht që është dashur që të pushoj më herët”, ka thënë ajo, duke pranuar se ka injoruar këshillat e doktorëve të saj, që të marrë disa ditë pushim, pasi më 9 shtator u diagnostifikua me pneumoni.

XS
SM
MD
LG