Ndërlidhjet

Dëmet nga tërmeti në Shkup


Disa tërmete kanë goditur ditët e fundit kryeqytetin e Maqedonisë, Shkupin, duke shkaktuar dhjetëra të lënduar, si dhe dëme të mëdha materiale. Më i fuqishmi ishte ai prej 5.3 ballë të Shkallës së Rihterit, i ditës së diele. Shërbimi për Maqedoninë i Radios Evropa e Lirë sjell këtë video që tregon për dëmet materiale, si pasojë e këtij tërmeti.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG