Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Hospitalizohet presidenti kirgiz


Presidenti kirgiz Almazbek Atambaev

Zyra e presidenti kirgiz, Almazbek Atambaev ka thënë se ai ka arritur në Moskë, ku është shkruar në një spital për tu trajtuar për shkak të problemeve me zemër.

Zyra e Atambaevit ka thënë përmes një deklarate për media, se ai ka arritur më herët gjatë ditës në Moskë, ku do të trajtohet nga doktorët rusë, të cilët edhe më herët “kishin kryer kontrolle dhe e kanë trajtuar problemet me zemër”.

Atambaev, 60 vjeçar anuloi vizitën e tij në Nju Jork, për shkak se kishte pasur dhimbje të gjoksit dhe doktorët kanë deklauar se ai ka pasur simptoma të problemeve me zemër.

Atambaev thuhet se do të qëndrojë në spital në Moskë, të paktën deri më 1 tetor.

XS
SM
MD
LG